KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9344281
*
nr 934 4281
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Etsning, Hjalmar Strååt (1885-1971), motivet: 20x25
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:23:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 09:06:01
1
100 kr
12/1 19:34:38
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hjalmar strååt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
*
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Hjalmar Strååt
nr 934 4281
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Etsning, Hjalmar Strååt (1885-1971), motivet: 20x25
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 09:06:01 | 1 | 100 kr |
12/1 19:34:38 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hjalmar strååt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40 -
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02